Filtracja hydrauliczna – aktywna konserwacja maszyn

Filtracja hydrauliczna – monitorowanie i zapobiegania

Olej w układzie hydraulicznym czy silnikowym zapewnia prawidłowe funkcjonowanie maszyny. Ma to duże znaczenie przy niewielkich urządzeniach ogrodniczych czy samochodach, ale nie tylko w nich. Znacznie większe konsekwencje zużytego oleju będzie miało użytkowanie go w maszynach przemysłowych. Pojazdy budowlane, środki transportu czy inne konstrukcje mechaniczne przenoszą ogromne obciążenia. Wielogodzinna praca sprawia, że zużycie oleju może być szybsze, a skutki pracy na płynie niespełniającym norm będą opłakane.

Filtracja hydrauliczna to sposób na utrzymanie czystości i funkcjonalności płynu smarującego. Cały proces można podzielić na kilka dziedzin, z których najważniejszą jest właściwy dobór filtrów. Dzięki nim z oleju wybierane są najgroźniejsze zabrudzenia, które ograniczają właściwości smarujące, a także mogą doprowadzić do zniszczenia maszyny.

Pozostałe dziedziny wspierające filtrację hydrauliczną to regularne monitorowanie i serwisowanie układów hydraulicznych. Tu ważna jest nie tylko wymiana płynów i filtrów w terminie zalecanym przez producenta. Przy niektórych maszynach zużycie następuje szybciej i tylko monitorowanie jakości oleju będzie w stanie zapobiec problemom.

Filtracja hydrauliczna ze specjalistami z firmy Olbromski

Szereg czynności związanych z filtracją hydrauliczną to także zakres działalności specjalistów z firmy Olbromski. Nasi specjaliści mogą doradzić i pomóc wybrać akcesoria filtrujące oraz odpowiednie płyny do smarowania. Dzięki temu parametry zostaną dopasowane do charakterystyki maszyny lub pojazdu, co wydłuży żywotność.

Jednak oferta naszej firmy jest bardziej kompleksowa i nie polega tylko na wymianie filtrów i smarów. Zajmujemy się też monitorowaniem jakości olejów pracujących w układach hydraulicznych i silnikach. Jesteśmy w stanie ocenić czystość płynów, a także zawartość cząsteczek odpowiedzialnych za prawidłową pracę. Pozwoli to ocenić, czy właściwości płynu nadal są wystarczające.

W ofercie naszej firmy znalazł się także system KLEENOIL, który może być wsparciem dla standardowej filtracji hydraulicznej. To opatentowana technologia dodatkowych filtrów bocznikowych typu by-pass, które oczyszczają oleje podczas pracy maszyny. Przepływający płyn przepuszczany jest przez dokładny filtr i w ten sposób usuwana jest większość zanieczyszczeń i wody. Metoda wykorzystywana pierwotnie przez izraelską armię pozwala kilkukrotnie wydłużyć okres pomiędzy wymianami płynu. Z reguły wymiana następuje po utracie właściwości smarowania, a nie w wyniku zabrudzenia oleju.

Dlaczego filtracja hydrauliczna jest taka ważna?

W wielu dziedzinach przemysłu na potknięcie jednej firmy już czekają kolejne. W takim środowisku miarą sukcesu jest aktywne wyprzedzanie problemów i rozwiązywanie ich przyczyn, a nie walka ze skutkami. Filtracja hydrauliczna pozwoli utrzymać sprawność maszyn i pojazdów na najwyższym poziomie. Regularne czyszczenie i monitorowanie jakości olejów jest kluczowe dla uniknięcia awarii, postojów i wynikających z tego dodatkowych kosztów.

Filtracja hydrauliczna wspomagana dodatkowymi narzędziami do oczyszczania oleju pozwala też ograniczyć koszty działalności maszyn. Wydłużenie czasu pomiędzy wymianami wpływa na ograniczenie wydatków związanych z zakupem płynów, wymianą i utylizacją zużytego produktu. Dzięki temu koszty wykonywania prac są niższe i oferta firmy może okazać się bardziej konkurencyjna.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments