Filtracja oleju hydraulicznego

Układy hydrauliczne potrzebują odpowiedniego oleju do tego, żeby zapewnić prawidłową pracę maszyny. Głównym zagrożeniem dla skuteczności olejów są zanieczyszczenia pochodzące z zewnątrz lub ze zużycia części układu. Zbyt duża ilość zanieczyszczeń o dużych rozmiarach prowadzi nawet do uszkodzenia układu i częstych awarii. Dlatego systematyczne monitorowanie stanu oleju jest niezwykle istotne.

Najczęściej stosowanym sposobem pozbycie się zanieczyszczeń jest wymiana całego oleju. Nie jest to metoda tania ani skuteczna, a ponadto bardzo niekorzystna dla środowiska naturalnego. Dlatego coraz częściej polecanym sposobem na usunięcie zabrudzeń staje się filtracja oleju hydraulicznego. Metoda przepuszczania oleju przez dodatkowy filtr pozwala na pobranie z niego większości drobinek kurzu i cząstek metali. Zanieczyszczenia nie pozostaną też w samym układzie, co często zdarza się nawet przy wymianie oleju. Dodatkowo przedłużana jest żywotność oleju i nie ma konieczności wymiany wielu litrów płynu.

Filtrowanie oleju hydraulicznego z FHU Olbromski

Filtracja oleju hydraulicznego zawsze jest korzystna dla układu i warto spróbować ją przy swoich maszynach. Może ona przynieść wymierne korzyści szczególnie odczuwalne przy dużych zbiornikach. Wykonanie usługi warto jednak powierzyć firmom z wieloletnim doświadczeniem na rynku, takim jak FHU Olbromski. Od niemal dwóch dekad nasze przedsiębiorstwo działa w branży olejowej, oferując produkty do układów smarowania, a także usługi serwisowe.

Bogate doświadczenie sprawia, że układy smarowania nie mają przed nami tajemnic. Doskonale wiemy, w jaki sposób przeprowadzić filtrowanie oleju hydraulicznego nawet w maszynach już wyposażonych w system filtrujący. Działamy na miejscu u klienta i świadczymy nasze usługi przez siedem dni w tygodniu przez całą dobę. Dzięki temu prowadzone przez nas prace w minimalnym stopniu wpłyną na funkcjonowanie przedsiębiorstwa czy ograniczenia w stosowaniu pojazdów.

Jak przeprowadzana jest filtracja oleju hydraulicznego?

Podczas prac serwisowych korzystamy ze sprawdzonych i opatentowanych systemów KLEENOIL. Filtry od tego producenta to unikalne rozwiązania na skalę światową, które pozwalają na wydłużenie żywotności oleju nawet dziesięciokrotnie. Filtrowanie oleju hydraulicznego może być prowadzone doraźnie w sytuacji, kiedy jest on już mocno zabrudzony. Można też zamontować układ na stałe, dzięki czemu brud będzie usuwany z układu na bieżąco.

Najważniejszym elementem systemów filtrowania KLEENOIL jest właśnie filtr. Wykonany został z papki celulozowej w postaci długich włókien, które nawijane są na siebie bardzo ściśle. Papierowy filtr bardzo skutecznie wyłapuje zarówno drobinki metali i kurz, a także cząsteczki wody. Zabrudzenia o wielkości nawet 1 mikrona zatrzymywane są wewnątrz filtra i nie wydostają się z niego z powrotem do układu. Dzięki temu filtracja oleju hydraulicznego jest bardzo skuteczna, a jedynym produktem ubocznym staje się zanieczyszczony filtr.

Z punktu widzenia właścicieli pojazdów czy maszyn ważne jest to, że filtry mogą działać niezależnie od pracy maszyny. Za filtrowanie oleju hydraulicznego odpowiada system w formie bypassu, który montujemy jako obejście głównego układu. Przez filtr przepuszczana jest tylko część oleju, dzięki czemu maszyna może nadal pracować normalnie, a ciśnienie w układzie jest tylko nieznacznie niższe. Dysponujemy filtrami przenośnymi wyposażonymi we własne pompy i silniki, które działają niezależnie od silnika maszyny. Pozwala to przeprowadzić filtrację oleju hydraulicznego podczas postoju maszyny, co do minimum ogranicza utrudnienia wynikające z czyszczenia układu.

Filtrowanie oleju hydraulicznego – zyski dla użytkownika

Wymiana oleju zalecana jest przez producenta po określonym przebiegu. Jeśli klient zdecyduje się na filtrowanie oleju hydraulicznego, uniknie konieczności postoju maszyny, opróżniania jej i składowania zużytego oleju. Wymierne koszty wymiany wynikają także z zakupu specjalistycznego płynu smarującego, którego duże układy potrzebują od kilkudziesięciu do kilku, kilkunastu tysięcy litrów. Dlatego nawet jednorazowa filtracja oleju hydraulicznego zlecona FHU Olbromski przyniesie wymierne korzyści dla przedsiębiorstwa lub też zakup maszyny filtrującej.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments