Filtracja oleju przepracowanego – na czym polega?

Osoby, które nie wiedzą, na czym polega filtracja oleju przepracowanego, bardzo często traci czas i – najważniejsze – pieniądze na jego wymianę. Mimo to, coraz bardziej popularny jest wspomniany już proces. Dzięki niemu, istnieje możliwość wydłużenia żywotności oleju nawet od dziesięć razy! Co więc warto wiedzieć o filtracji oleju hydraulicznego?

Na czym polega filtrowanie oleju przepracowanego?

Filtracja oleju przepracowanego to proces, w trakcie którego podłącza się maszynę stosowaną do filtracji do obiegu oleju, bądź zbiornika, w którym się on znajduje. Następnie trwa proces, który oczyszcza olej – około kilka litrów na minutę. To umożliwia oczyszczenie oleju za pomocą specjalistycznych filtrów oraz sprawia, iż spowalnia się utrata właściwości fizykochemicznych. To z kolei przekłada się na zalecaną żywotność rzeczonego płynu.

Proces filtracji oleju

Filtracja oleju przepracowanego ma miejsce dzięki specjalistycznym maszynom filtrującym, wyposażonym – jak sama nazwa wskazuje – w filtry. Pozwalają one pochłaniać oraz usuwać niemal sto procent wody oraz zanieczyszczeń stałych, które wynoszą nawet ponad pięć mikronów. Tak oczyszczony olej jest w stanie zagwarantować perfekcyjne wręcz warunki pracy urządzeń oraz maszyn. To z kolei znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia awaryjności oraz napraw.

Jakie oleje można poddać filtracji?

Filtracja nie zawsze jest możliwa. Istnieją oleje, których nie można oczyścić oraz takie, które się do tego nadają. Proces ten odbywa się w przypadku między innymi:

  • olejów mineralnych;
  • olejów przekładniowych;
  • olejów maszynowych;
  • olejów hydraulicznych.

Nie korzysta się z kolei z tego procesu filtracji, jeśli w oleju znajduje się sadza, bądź w oleju, który uległ procesowi koksowania.

Ile jest procesów filtracji?

Proces filtracji może odbyć się kilkukrotnie dla uzyskania lepszego efektu. Oleje mineralne są filtrowane maksymalnie dwa razy, oleje syntetyczne – do pięciu. Jeśli chodzi o oleje specjalistyczne, są one najpierw poddawane badaniom, które pozwalają ustalić odpowiednią ilość filtracji.

Dlaczego warto skorzystać z filtracji oleju przepracowanego?

Filtracja oleju przepracowanego to sposób na wydłużenie żywotności wielu maszyn, a także możliwość oszczędności pieniędzy oraz czasu, które często przeznacza się na całkowitą jego wymianę. Oprócz tego, filtrowanie to sposób na bardziej wydajną pracę olejów oraz jej przedłużenie nawet do dziesięciu razy. Oprócz tego, znacząco obniża się awaryjność oraz konieczność napraw niejednokrotnie bardzo drogich maszyn.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o