Gulf Formula G 5W-40 jest wielosezonowym, całkowicie syntetycznym olejem silnikowym, stworzonym z najwyższej jakości baz syntetycznych, oraz najnowszych technologicznie dodatków. Gulf Formula G 5W40 został specjalnie stworzony do wysokoobrotowych, wielozaworowych, silników benzynowych i diesla bez i z turbodoładowaniem w samochodach osobowych, vanach, SUVach
i lekkich ciężarówkach.

Skład oleju Gulf Formula G 5W-40 został dobrany tak, aby zapewnić dłuższe przebiegi międzyserwisowe, oraz minimalizować osady w silniku i turbosprężarce w celu zapewnienia znakomitej mocy znamionowej i momentu obrotowego silnika. Gulf Formula G 5W-40 przewyższa najsurowsze wymogi stawiane przez wiodących na rynku producentów samochodów i światowe standardy motoryzacyjne. Znakomita termo-tlenowa stabilność redukuje nawarstwianie się osadów i szlamów, oraz przedłuża żywotność oleju i silnika, Zwiększa oszczędność paliwa i przedłuża okresy między wymianami oleju, co zmniejsza koszty utrzymania pojazdu. Wyjątkowa płynność w niskiej temperaturze wspomaga szybki zimny start, co wydłuża żywotność układu rozruchowego. Znakomite działanie Stay-in-Grade zapewnia odpowiednie smarowanie nawet na wysokich obrotach i w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Zaawansowana technologia przeciwzużyciowa zapewnia znakomitą ochronę przed zużywaniem się silnika we wszystkich warunkach. Aktywne środki czyszczące zapewniają maksymalną czystość silnika.
Gulf Formula G 5W-40 jest zalecany do wszystkich nowoczesnych pojazdów włączając w to wysokoobrotowe, turbodoładowane, wielozaworowe silniki benzynowe i diesla z bezpośrednim układem wtryskowym.

Gulf Formula G 5W-40 przewyższa wymagania większości nowoczesnych samochodów
produkowanych w Europie.

Posiada aprobaty: API SN  MB-Approval 229.3, Porsche oil category A40, Renault RN0700/RN0710  VW 502.00/505.00

Spełnia normy: ACEA A3/B4, API SN/SL/SJ/CF