Gulf Formula ULE 5W-40 jest zaawansowanym technologicznie, syntetycznym, niskoemisyjnym olejem silnikowym do samochodów osobowych, które wymagają oleju o średniej zawartości popiołów siarczanowych (mid SAPS). Produkt ten został specjalnie zaprojektowany aby wydłużyć żywotność układów oczyszczania spalin używanych w modelach ostatnich generacji samochodów zarówno benzynowych jak i diesla.

Gulf Formula ULE 5W 40 ma bardzo silne właściwości myjące, charakteryzuje się bardzo dobrą ochroną przeciwzużyciową, co prowadzi do uzyskania założonych osiągów. Użycie oleju Gulf Formula ULE 5W 40 minimalizuje odkładanie się osadów w silniku i turbosprężarce oraz daje wymierne oszczędności w spalaniu paliwa. Produkt przewyższa swoimi parametrami wymagania stawiane przez specyfikacje fabryczne m.in. Daimlera i BMW dla najnowszych aut z zaostrzonymi normami emisji spalin. Niskopopiołowa formuła Gulf Formula ULE 5W 40 redukuje ilość cząstek stałych na filtrach cząstek w silnikach dieslowskich. Jego wyjątkowa stabilność termooksydacyjna zmniejsza degradację oleju w czasie i umożliwia dłuższe okresy jego wymiany. Podwyższone właściwości smarne pozytywnie wpływają na zużycie paliwa. Technologia mid SAPS redukuje zanieczyszczenie katalizatora trójdrożnego (TWC), co przedłuża jego żywotność. Aktywne dodatki myjące utrzymują elementy silnika w czystości. Wysoka płynność w niskich temperaturach pozwala olejowi dotrzeć w najbardziej niedostępne miejsca silnika i zapewnić dobre smarowanie w trakcie rozruchu i fazy jego rozgrzewania. Znacząco zwiększa to trwałość silnika.

Olej Gulf Formula ULE 5W 40 jest zalecany do silników benzynowych i diesla w samochodach Mercedes Benz i Volkswagen spełniających normę emisji Euro 4 i wymagających do smarowania olejów o średniej zawartości popiołu siarczanowego, a także do wszystkich modeli BMW spełniających normę Euro 4 i wyposażonych w filtry cząstek stałych. Olej jest polecany także do większości nowoczesnych samochodów osobowych, SUVów, aut dostawczych i ciężarówek spełniających normę Euro 4, napędzanych silnikami benzynowymi i diesla. Oleje gulf

Posiada aprobaty: API SM ? MB-Approval 229.51 ? BMW Longlife-04 VW 502.00/505.00/505.01 ? Porsche A40

Spełnia normy: ACEA A3/B4/C3 ? API SM/CF ? Ford WSS-M2C917-A