System Kleenoil typu By-Pass

Filtry obejściowe typu BY-PASS KLEENOIL to akcesoria montowane na stałe przy układach smarowania i chłodzenia. Nie filtrują całego przepływającego oleju, a jedynie jego część, a pracując nieprzerwanie, utrzymują właściwą czystość oleju.

Systemy filtrowania oleju typu BY-PASS KLEENOIL działają nieco inaczej niż standardowe filtry. System tworzy obejście głównego układu, z którego pobiera tylko część oleju i dokładnie go filtruje. Zastosowanie odpowiednich zaworów redukujących ciśnienie dołączonych do filtrów pozwala na utrzymanie właściwego ciśnienia w układach. Reduktor zapewnia takie ciśnienie w obejściu, żeby płynnie dostarczać olej do filtra, zapewniając przepływ  4-6 litrów na minutę. Jednocześnie wpływ na ciśnienie w danym układzie jest minimalny i system nie odczuwa zmian wynikających z zamontowania filtrów. System filtracji KLEENOIL może być montowany we wszystkich układach, w których ciśnienie dochodzi do 3000PSI. Sprawdza się w układach hydraulicznych, sprężarkach i innych sieciach olejowych. Taki układ z filtrem montowanym na obejściu pozwala na sukcesywne oczyszczanie oleju i utrzymywanie go w parametrach bliskich fabrycznym. Dodatkowo nie zmienia wydajności układu i pozwala na swobodną pracę maszyn.

Zalety jednostek filtracji oleju typu BY-PASS Kleenoil

Usuwa zanieczyszczenia i zabrudzenia z oleju

Podczas pracy silnika czy układów hydraulicznych, turbinach itp. nie da się uniknąć zanieczyszczenia oleju. Zabrudzenia zawsze dostają się do oleju, jednak niezmiennie traktowane są jako czynnik niekorzystny. Dlatego powszechnie stosuje się wymianę oleju, dzięki czemu wraz z płynem usuniętych zostanie większość zabrudzeń. Niestety standardowe filtry zatrzymują cząsteczki o wielkości 10 mikronów lub większe. Przy coraz bardziej skomplikowanych i sukcesywnie zmniejszanych układach hydraulicznych nawet niewielkie zabrudzenia stanowią spore zagrożenie, co w efekcie prowadzi do uszkodzenia układu. Tymczasem filtry obejściowe stale usuwają zabrudzenia o wielkości do 1 mikrona. Nieprzerwanie działający filtr nie dopuszcza do swobodnego przepływania większych cząsteczek, dzięki temu ryzyko uszkodzenia urządzenia jest nikłe.

Eliminuje wodę z oleju

Woda w oleju jest uznawana za czynnik szkodliwy nawet w niewielkich proporcjach. Ogranicza możliwość skutecznego smarowania oraz prowadzi do powstawania agresywnego kwasu siarkowego. Filtr Kleenoil zatrzymuje wewnątrz cząsteczki wody, gwarantując jej zawartość w układzie na poziomie niższym, niż 0,05%.

Zachowuje dodatki i środki uszlachetniające użyte w olejach

Dla prawidłowej pracy silnika i wolniejszego zużycia do olejów dodawane są środki uszlachetniające. Mają one dodatkowo chronić pompy i zawory, a ponadto neutralizować niekorzystne zjawiska. Do olejów dodawane są środki przeciw pieniące i żelujące. W niektórych można znaleźć dyspergatory, detergenty, inhibitory utleniania i rdzy, a także wiele innych środków. Konstrukcja filtra zaprojektowana jest w taki sposób, że usuwa on zabrudzenia i wodę, jednocześnie pozwala na swobodny przepływ innych związków chemicznych i uszlachetniaczy. Dzięki temu olej nie traci swoich wartości użytkowych.

Zapewnia stałą ochronę maszyny

System filtrujący typu BY-PASS Kleenoil wykonywany jest w opatentowanej unikalnej technologii, która nie ma odpowiednika na rynku. Filtr wykonany jest z pulpy drzewnej, która nawijana zostaje gęsto w postaci papierowego sznurka. Taka budowa gwarantuje skuteczne usuwanie wody i zanieczyszczeń o wielkości 1 mikrona, której nie są w stanie zapewnić inne filtry. Cząsteczki wody i stałe zabrudzenia zostają uwięzione wewnątrz filtra, dzięki czemu nie przedostają się z powrotem do układu. Wykonany w formie obejścia filtr Kleenoil zapewnia ciągłą ochronę maszyny. System zaczyna pracę w momencie włączenia silników lub układu hydraulicznego. Jeśli tylko w układzie pojawi się ciśnienie, reduktory zaczynają doprowadzać olej do filtra i usuwać z niego zanieczyszczenia. Dzięki temu praca jest jeszcze bardziej skuteczna i filtr pozwala dokładniej usuwać zabrudzenia.

Wydłuża żywotność oleju i czas pomiędzy konieczną wymianą

Ciągła filtracja oleju zapobiega odkładaniu się zanieczyszczeń w układzie. Stałe usuwanie wody i elementów stałych przy jednoczesnym utrzymaniu zawartości dodatków uszlachetniających znacznie wydłuża żywotność olejów. Niezależne badania laboratoryjne wykazały, że po zastosowaniu filtrów typu BY-PASS Kleenoil olej wydłuża swoją żywotność nawet do 10 razy.

Usprawnia prace serwisowe

Każda wymiana oleju w maszynie wiąże się z koniecznością postoju i przeprowadzenia uciążliwych prac serwisowych. Zanieczyszczony olej trzeba zlać jako odpad, a następnie uzupełnić nowym. Także wymiana tradycyjnych filtrów oleju często lokowanych w trudnodostępnych miejscach może być bardzo czasochłonna. Tymczasem wymiana filtra typu BY-PASS Kleenoil zajmuje zaledwie kilkanaście minut. Nie wymaga też rozkręcania żadnego modułu maszyny, ponieważ obudowa z filtrem znajduje się na zewnątrz układu. W ten sposób nie są wytwarzane trudne do utylizacji odpady olejowe, które wkrótce będą podlegały Opłacie Depozytowej.

Stosowanie filtrów Kleenoil jako zachowanie ekologiczne

Filtry typu BY-PASS Kleenoil można uznać za akcesoria umożliwiające skuteczniejszą ochronę środowiska. Najważniejszym argumentem przemawiającym za tym jest ograniczenie zużycia oleju. Przepracowany olej silnikowy stanowi odpad trudny do neutralizacji, a nieodpowiednie składowanie może mieć opłakane skutki dla środowiska. Także do jego neutralizacji potrzebna jest energia. Wydłużenie żywotności oleju oznacza dłuższy czas pomiędzy wymianami i jednocześnie mniejsze zużycie oleju. To z kolei nie tylko prowadzi do oszczędności, ale także ogranicza zużywanie zasobów naturalnych. Od wielu lat wspomina się o tym, że zasoby ropy wykorzystywane także do produkcji oleju są na wykończeniu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments