Systemy Kleenoil

Kleenoil system typu By-pass jest innowacyjnym rozwiązaniem, które pozwala na utrzymanie czystości użytkowanego oleju. Dzięki temu czas pracy na płynie eksploatacyjnym wydłuża się i nie jest konieczna jego wymiana. Ponadto system skutecznie monitoruje zawartość oleju, co wpływa na mniejszą częstotliwość awarii i ograniczenie ubytków płynu.

System Kleenoil opiera się na działaniu opatentowanych filtrów wysokiej jakości, które wykonywane są z pulpy celulozowej. Ponadto system przepuszcza i filtruje tylko część oleju przepływającego przez układ hydrauliczny. Połączenie wyjątkowego materiału i sposobu przepuszczania oleju sprawia, że system skutecznie zatrzymuje bardzo małe cząsteczki o wielkości do 1 mikrona. Umożliwia także całkowite usunięcie wody.

Podsumowanie korzyści utrzymywania czystości użytkowanego oleju:

  • Dłuższa żywotność filtra i związany z tym niski koszt utrzymania;
  • Wydłużony czas przydatności oleju do użytku nawet do 10 razy w przypadku oleju hydraulicznego i do 5 razy przy olejach silnikowych;
  • Brak szkodliwych zanieczyszczeń i wody w olejach;
  • Brak przestojów związanych z koniecznością usuwania przepracowanego oleju;
  • Czysty olej minimalizuje ilość awarii, przestojów i wydłuża żywotność maszyn.

System KLEENOIL służy do usuwania wody i zanieczyszczeń stałych z większości płynów eksploatacyjnych oraz olejów. Można stosować go w układach hydraulicznych oraz silnikowych. Sprawdza się przy czyszczeniu osadów w olejach mineralnych czy olejach napędowych, a także płynach chłodniczych opartych na glikolu.

KLEENOIL wspiera działanie różnego typu systemów, które stosowane są do zapobiegania, konserwacji, a nawet przeciwdziałania skutkom zanieczyszczeń w oleju. Może być stosowany  przy najnowocześniejszych układach, gdzie zapewnia skuteczniejsze czyszczenie i monitorowanie stanu płynu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments