Systemy mobilne

Prace serwisowe wykonywane w terenie będą skuteczniejsze dzięki zastosowaniu systemów mobilnych do filtrowania olejów.

Systemy filtrów KLEENOIL to unikalne rozwiązanie pozwalające na skuteczne usuwanie zanieczyszczeń z olejów silnikowych i płynów hydraulicznych. System opiera się na działaniu filtrów wykonywanych z włókien papierowych, które skutecznie filtrują użytkowany olej. Opatentowane rozwiązanie jest najskuteczniejszym z filtrów o jednorazowym wkładzie. Ponadto zatrzymuje zanieczyszczenia wewnątrz struktury filtra, co zapobiega powrotowi niepotrzebnych elementów do układu.

KLEENOIL często nazywany jest systemem pętli nerkowej. Określenie wynika z budowy filtra i sposobu jego zasilania. Wszystkie akcesoria, jak pompa membranowa, filtr i silnik są niezależne od układu, w którym płynie olej. System tworzy obejście całej instalacji, pobierając z niej tylko część przepływającego oleju. Dzięki temu nie zaburza normalnej pracy urządzenia, minimalizuje skutki prowadzenia działań serwisowych.

Przenośny zestaw filtrujący sprawdza się w maszynach, które nie są wyposażone w filtry lub ich działanie jest niewystarczające. Częste wymiany oleju można ograniczyć poprzez podłączenie systemu offline do instalacji lub systemu hydraulicznego. Filtr pobierając tylko niewielką ilość płynu, będzie sukcesywnie usuwał z niej zanieczyszczenia. W ten sposób poziom czystości płynów eksploatacyjnych po czasowym zastosowaniu systemów KLEENOIL będzie bezkonkurencyjny w porównaniu z innymi systemami.

Zestaw nie musi być traktowany jako element przenośny lub akcesorium wykorzystywane do okresowych prac serwisowych. Równą skutecznością cieszy się w sytuacjach, kiedy jest stosowany na stałe przy pojedynczej maszynie. Wówczas zapewni skuteczność w walce z wodą i cząsteczkami kurzu i ścieru metalicznego w olejach. Jednocześnie nie zajmie wiele miejsca. Dzięki temu znacznie wydłużony zostanie czas pomiędzy wymianami oleju, a także zmniejszy się ilość awarii wynikających z jego zanieczyszczenia.

Zalety stosowania systemów mobilnych do filtracji KLEENOIL

Filtry KLEENOIL jako urządzenia mobilne lub stałe

Urządzenia offline w formie przenośnej mają wiele zalet. Przede wszystkim można je bez kłopotu przenieść w wybrane miejsce i podłączyć do konkretnej maszyny. Po zakończonych pracach urządzenia można wynieść do magazynu lub przewieźć do kolejnego punktu. Jednak mobilne systemy filtrujące zdają egzamin głównie w miejscach, gdzie zabrudzenia pojawiły się przypadkowo lub nie są intensywne. Jeśli olej ponownie się brudzi w krótkim czasie po zastosowaniu filtrów może być potrzebne zamontowanie systemu na stałe. KLEENOIL będzie doskonałym sposobem na zapewnienie czystości oleju w maszynach, którym brak miejsca na układ filtrujący lub obecny jest niewystarczający.

Filtry offline KLEENOIL jako urządzenia stałe lub stosowane w razie potrzeby

Działanie systemu przenośnego może być prowadzone w czasie pracy maszyny. Wówczas filtry stale usuwają zanieczyszczenia i wilgoć z pracującego smaru. Filtry offline są jednak wyposażone w odrębny silnik i pompę, dlatego nie wymagają włączania maszyny. Można czyścić oleje w sytuacji, kiedy maszyna jest niesprawna, czasowo wyłączona z użytku lub zatrzymana w wyniku nadmiaru zanieczyszczeń.

System KLEENOIL jako filtr wspomagający pracę jednostki głównej

Główny układ smarowania może nie być wystarczająco skuteczny przy usuwaniu konkretnych zabrudzeń. KLEENOIL można zatem wykorzystywać jako filtr wspomagający pracę standardowego układu, który nie jest odpowiednio konserwowany czy skuteczny. Dzięki temu w układzie smarowania nie będą krążyły cząsteczki wody lub drobinki kurzu, z którymi systematycznie nie radzą sobie standardowe filtry. Utrzymana wysoka czystość oleju sprawia, że maszyna będzie pracowała dłuższy czas bez awarii, a olej nie będzie wymagał tak częstej wymiany.

Poprawa czystości olejów wprowadzanych do układu

Nie można bezkrytycznie zakładać, że olej wprowadzany do układu smarowania lub silnika będzie nieskazitelnie czysty. Nieprawidłowe magazynowanie, zabrudzenia wynikające z korozji beczek, czy przypadkowe dostawanie się wilgoci do oleju to powszechne sytuacje. W ich wyniku do układu trafia olej już zanieczyszczony. Żeby tego uniknąć, warto zastosować system filtracji KLEENOIL podczas wprowadzania oleju do układu. Samo napełnianie maszyny nie będzie trwało dużo dłużej, a dostarczony olej na pewno będzie pozbawiony zabrudzeń.

Dodatkowa kontrola czystości środka smarującego filtrem magnetycznym

Poza standardowymi zanieczyszczeniami pochodzącymi z eksploatacji płynów, w układzie mogą pojawiać się także inne zabrudzenia. Mogą one świadczyć o poważniejszych problemach systemów związanych z ich niewłaściwym użytkowaniem, czy zużyciem pewnych elementów. Nawet prawidłowo i sumiennie prowadzone serwisowanie może nie wystarczyć do wychwycenia tych zanieczyszczeń. Tymczasem podczas filtracji na filtrze magnetycznym będą widoczne cząstki metaliczne na podstawie których możliwa będzie ocena ich pochodzenia. W ten sposób łatwiej i szybciej można będzie przeprowadzić prace serwisowe lub zaplanować wymianę danego modułu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments